حفاری چاه آب با دستگاه

در زمان های قدیمی برای حفاری چاه از روش های سنتی و با دستی انجام می شود . پس از حفر چاه با دستی، دیواره های چاه با سیمان یا بتن پوشیده می شدند و اما در حال حاضر با استفاده از روش های نوین و دستگاه های حفاری مجهز عملیات حفاری چاه آب با سهولت بیشتری انجام می شود.

انواع روش های حفر چاه آب:

  1. حفاری چاه آب با دستگاه روتاری:در این روش گل حاصل از حفاری توسط پمپ قوی از چاه خارج می شود و برای جلوگیری از ریزش دیواره های چاه آب از لوله های فلزی  قابل استفاده است .
  2. حفاری چاه آب ضربه ای: در این روش از مته بزرگ و سنگین استفاده می شود.که این مته تا ارتفاع دو متر بالا می رود و به کف چاه ضربه وارد می کند روش حفاری  چاه آب ضربه ای نسب به حفاری چاه آب با دستگاه روتاری مقرون به صرفه تر  است
  3. حفاری چاه آب تراکتوری: در این روش دستگاه حفاری چاه آب روی یک تراکتور قوی نصب می شوند و مثل روش حفاری چاه آب ضربه ای عمل می شود.برای حفاری چاه هایی با عمق کم طراحی شده اند.در این روش دکل کوتاه تر می باشد و صدای کمتری تولید می شود.
  4. حفاری چاه آب با دستگاه برقی: در این روش از دینام های قوی که با برق سه فاز کار می کنند استفاده می شود. و روش انجام مانند روش حفاری چاه آب ضربه ای می باشد بنابراین صدای کمتری دارد.
  5. حفاری چاه آب چرخشی: در این روش از مته های فلزی بزرگ که به صورت چرخشی می باشند استفاده می شود.
  6. حفاری چاه آب دستی: قدیمی ترین روش حفر چاه آب، حفاری به صورت دستی می باشد و مقنی بدون کمک هیچ دستگاه به حفر چاه آب می پردازد.
درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
5 (1 رای)
امتیاز نظرات 0 (0 امتیاز دهی)
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

درحال ارسال