حفاری چاه آب

در زمان های گذشته برای حفاری چاه از روش های سنتی و دستی بهره می بردند. یعنی پس از حفاری چاه به صورت دستی، دیواره های چاه با سیمان یا بتن پوشیده می شد و اما اکنون با استفاده از روش های به روز و دستگاه های حفاری مجهز حال حاضر دنیا عملیات حفاری چاه با سهولت بیشتری انجام می شود.

انواع مختلف روش های حفاری چاه آب:

  1. حفاری چاه آب با دستگاه روتاری:در این روش گل حاصل از حفاری توسط مکنده قوی از چاه خارج می شود و برای پیشگیری از ریزش دیواره های چاه آب از لوله های فلزی استفاده می کنند.
  2. حفاری چاه ضربه ای: در این روش از مته بزرگ و سنگین بهره می برند.که این مته تا ارتفاع دو متر بالا می رود و به کف چاه ضربه می زند روش حفاری چاه ضربه ای نسبت به حفاری چاه آب با دستگاه روتاری به صرفه تر است.
  3. حفاری چاه تراکتوری: در این روش دستگاه حفاری چاه روی یک تراکتور قوی گذاشته می شود و مثل روش حفاری چاه ضربه ای کار می کند.برای حفاری چاه هایی با عمق کم طراحی شده است.در این روش دکل کوتاه تر شده و صدای کمتری ایجاد می شود.
  4. حفاری چاه با دستگاه برقی: در این روش از دینام های قوی که با برق 3 فاز کار می کنند استفاده می شود. و روش انجام آن مثل روش حفاری چاه آب ضربه ای می باشد بنابراین صدای کمتری ایجاد می کند.
  5. حفاری چاه چرخشی: در این روش از مته های فلزی بزرگ که به صورت چرخشی می باشند بهره برده می شود.
  6. حفاری چاه دستی: قدیمی ترین روش حفر چاه آب، حفاری به صورت دستی می باشد و مقنی بدون کمک هیچ دستگاه به حفر چاه آب می پردازد.

حفاری پرچین با سال ها سابقه در زمینه حفاری در خدمت شماست.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.